Апликација - упис на дете

Почитувани родители,

Со оглед на настанатата ситуација со КОВИД19, аплицирањето за запишување деца во педагошката 2020/2021год. ќе се врши исклучиво, по електронски пат.

Апликацијата може да ја симнете од WEB страната на градинката http://www.jdg-8mart-skopje.org.mk/ и пополнета, скенирана да ја испратите на следниов маил Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ЈДГ „8 Март“ на општина Кисела Вода во Град Скопје

 

Преземи апликација

rasadnik

 

stapalce-mala

 

 

dzunica-mala

 

 

zelenika-mala